Hi, How Can We Help You?

Psikolojik Testler ve Ölçekler

Psikolojik Testler ve Ölçekler

Herhangi bir şikâyetten dolayı bir psikoloğa başvurursanız eğer ilk seansın öncesinde sizden form şeklinde bir test çözmenizi isteyecektir. Bu testin sonucunda psikoloğunuz, pek çok seansta edinebileceği fikir ve bilgileri direkt olarak görme imkânı bulacaktır. Bu sayede daha hızlı yol alabilir ve psikolojik sorunlarınızı daha erken çözebilirsiniz. Bu testlerin sonucundaki ölçekler sizin sağlığınız, güçlü ve zayıf yönleriniz, ikili ilişkileriniz hakkında bilgiler sağlayacaktır. Turgutlu’da Anka Psikoloji Merkezi psikolojik testler ve ölçekler tedavi sürenizin daha kısa sürmesine, psikolog ile terapilerin planlanmasına, terapi süresince karşınıza çıkabilecek psikolojik engellerin önceden tespit edilmesine yardımcı olur ve daha az seans yapılacağından doğal olarak maliyeti de epey düşürür. Hem danışan hem psikolog için bu testler çok faydalı ve gereklidir.

Bu tür testler psikoloğunuzun sizi çok daha iyi tanıması için yapıldığı gibi aynı zamanda anlatmaktan çekindiğiniz konular hakkında da fikir sahibi olmasını sağlayabilir. Bu testlerin bir diğer faydası ise test sonucunda ortaya çıkan ölçeklere göre psikoloğunuzun tanı koyması kolaylaşır. Tedavinizin hedeflerinin netleşmesine de yarayan bu testler mutlaka uygulanmalıdır. Psikoloğunuzun güçlü ve zayıf yönlerinizi bilmesi, kişiliğiniz hakkında bilgiler edinmesi tedavinizde çok önemlidir. Altta yatan psikolojik problemlerinizi sizin anlatmanıza gerek kalmadan test sonuçlarından öğrenen psikoloğunuz nereden başlayacağını ve nasıl bir tedavi süreci izleyeceğini çok daha kolay bir şekilde planlayabilir.

Turgutlu Psikolojik Testler ve Ölçekler Hizmeti

Gün içerisinde hemen hemen herkesin yoğun iş temposu ve farklı etkenlerden dolayı canı sıkılabilir, modu düşebilir ve kendini kötü hissedebilir. Fakat bu duygu durum değişiklikleri geçmemeye başlıyor ve kişi sürekli olarak depresif bir hale giriyorsa mutlaka bir destek almalıdır. Bu desteği sakinleştirici, gevşetici haplar ile değil psikolog seanslarıyla almak her zaman daha iyi olacaktır.

Psikolog desteği alarak üstesinden gelinmeyecek sorun yoktur. Önemli olan doğru psikoloğu bulmak ve doğru şekilde tedavi almaktır. Günümüzde Turgutlu psikolojik testler ve ölçekler hizmeti pek çok klinik tarafından sağlanmaktadır fakat doğru kliniği bulabilmek biraz zaman alabilir. Tanıdıklarınızdan tavsiye alarak bir psikolog bulabilir ya da kendi araştırmalarınızla bulabilirsiniz.

Bir kliniği ve psikoloğu araştırırken eğitim durumuna, kliniğin ve psikoloğun tecrübesine bakılmalıdır. Kullanılan yöntemler, psikolog ve klinik hakkında internette yazılan genel yorumlar kontrol edilmelidir. Bu tarz durumlarda ucuz olanı değil de kaliteli ve fark yaratabilecek olanı seçmek her zaman daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır.

Doğru psikoloğu seçtikten sonra bir randevu alarak tedavi sürecine başlayabilirsiniz. Tedavi sürecinden önce size çözülmesi imkansızın dahi ötesinde gelen sorunların aslında doğru desteği aldıktan sonra çok basit birer sorun haline dönüştüğünü görmek motivasyonunuzu epey arttıracaktır. Artan motivasyonunuz ile psikoloğa her gittiğinizde kendinizi daha iyi hissetmeye başlayacak ve her şeyin çözüldüğünü göreceksiniz.

Psikolojik Testler ve Ölçekler Hizmeti Veren Yerler

İnsanların yaşadığı stres, yoğun çalışma temposundan kaynaklı sorunlar ve genel bir depresif hali sebebiyle psikolog ve klinik sayılarında son yıllarda ciddi artışlar gözlemlenmiştir. Turgutlu psikolojik testler ve ölçekler hizmeti veren yerlerin arasında bulunan Anka Psikoloji Merkezi uzman psikologları ile birlikte sizlere hizmet vermektedir.

Psikoloğa gitmenin doğru zamanları vardır ve insanlar tarafından bu çoğunlukla yanlış bilinmektedir. Her şey içinden çıkılmaz bir hale geldikten sonra psikoloğa giderek uzun seanslar sonucunda problemler tabii ki çözülebilir fakat doğrusu bu değildir. Her şey içinden çıkılamayacak kadar kötü hale gitmeden, erkenden psikoloğa gitmekte ve psikoloğunuzun tanıyı erkenden koyması sonrası tedavi sürecine başlamanız daha etkili olacaktır.