Hi, How Can We Help You?

Oyun Terapisi

Turgutlu Oyun Terapisi

Oyun terapisi, 2.5 yaşından 12.5 yaşına kadar olan çocuklara uzman pedagoglar tarafından yapılan ve oldukça başarılı sonuçlar alınan bir terapi çeşididir. Bu terapi yöntemi sayesinde çocuklarda bulunan kaygıları, stresleri, kıskançlığı, uyku veya yeme bozukluklarını ve bunlar gibi pek çok sorun çözülmektedir.

Standart bir terapiden farklı olarak çocuğun oyuncaklarla oynamasına izin verilir. Oyuncaklarıyla oynayan çocuklar gevşer ve rahatlamaya başlar. Terapistin yönlendirmeleriyle çocuk bir yandan oyun oynayıp eğlenirken bir yandan da terapistle konuşur. Bu teknik sayısız kez çocukları psikolojik streslerinden kurtarmıştır. Eğer çocuğunuz psikolojik açıdan problemler yaşıyorsa bunu çözmenin en kolay yolu terapidir. Uzman psikologlarımızın yaptığı bu yöntemde Turgutlu oyun terapisi açısından oldukça ilerlemiştir.

Oyun terapisi günümüzde pek çok klinikte mevcuttur. Fakat Anka Psikoloji Merkezi hepsi etkili şekilde oyun terapisi uygulayarak çocukların psikolojilerini düzeltmelerine, zihinlerini boşaltmalarına yardımcı olamayabilir. Bu konuda özellikle eğitim almış olan uzman pedagoglar ile çalışmakta her zaman fayda olacaktır. Bu terapi yöntemi sayesinde terapiyi alan neredeyse tüm çocuklar eskiye nazaran daha iyi durumdadır. Eğer çocuğunuzun yeme içme bozukluğu, kardeşine olan kıskançlığı gibi durumları oluyorsa oyun terapisi sayesinde bunu çözebilirsiniz.

Turgutlu Oyun Terapisi Hizmeti

Tüm dünyada ve ülkemizde giderek yaygınlaşmaya başlayan terapi yöntemi ile çocuklar sıkıntılarından kısa sürede kurtulmaktadır. Bu yöntem sayesinde neredeyse tüm sorunları çözülen, mutlu bir şekilde büyümeye devam eden çocuklar bunun kanıtıdır. Bu terapi yöntemi yalnızca İstanbul, Ankara İzmir’de değil Turgutlu oyun terapisi hizmeti alabileceğiniz pek çok klinik de mevcuttur. Yalnızca bu konuda uzman pedagoglar tarafından yapılması ve yalnızca uzman pedagoglara yaptırılması tavsiye edilen oyun terapisini çocuğunuz için mutlaka deneyebilirsiniz.

Oyun terapisi çocukların kişisel gelişimlerine oldukça faydalı olmalarının yanı sıra sosyal yönlerinin de gelişmesini sağlar. Zamanla duygularını daha iyi ve net ifade edebilmeleri gibi pek çok artı yönü bulunan oyun terapisi günümüzün en popüler terapi çeşitlerindendir. Nedensiz korkular, dikkat dağınıklığı veya herhangi bir travma gibi çocuğun psikolojisini etkileyebilecek tüm olaylarda oyun terapisi kullanmak mümkündür.

Turgutlu Oyun Terapisi Hizmeti Veren Yerler

Oyun terapisi bir çocuğun sorunlarından kurtulabilmesi için en iyi yollardan biridir. Fakat bazı aileler tarafından yanlış anlaşılan bir durum var. Terapi esnasında yapılan işin çok basit olduğunu ve aynısının evde de yapılabileceği düşünülebiliyor. Bu durum son derece yanlıştır. Siz evde oyun terapisi uygulamaya çalışırken doğru metotları kullanamayacağınızdan dolayı çocuğunuzun sıkıntıları daha da artabilir, yanlış bir yoldan gitme ihtimaliniz psikolojik açıdan çocuğu çok daha kötü bir noktaya sürükleyebilir. Ayrıca oyun terapisi uygulayan kişilerin de bu konuda uzmanlaşmış ve eğitim almış pedagoglar olduğunu unutmamakta fayda var. Bu kurum Turgutlu oyun terapisi hizmeti veren yerler arasında ailelerin en sık tercih ettiği ve çocukların mutlu bir şekilde ayrıldığı en başarılı kurumlardandır. Oyun terapisi uygulaması genellikle 2-12 yaş arasındaki çocuklarda uygulanır. Daha büyük yaştaki çocuklarda ise yaşadığı duruma bağlı olarak kendi isteğiyle istiyorsa uygulanabilir.

Çocuklara uygulanan en başarılı sonuç veren terapi olduğu dünya üzerinde su götürmeyen bir gerçektir. Öncelikle çocuğun ailesi ile terapist bir seans düzenler, bu seansta çocukla ilgili problemleri dinler. Daha sonra çocuğun yaşadığı problemlere göre bir tedavi planı oluşturulur. Çocuk terapist ile birlikte en sevdiği oyunları, oyuncakları ile oyunlar oynamaya başlar. Zamanla kendini sevdiren, kendine güvendiren terapist çocuk oyun oynarken ettikleri sohbetlerle çocuğun zihnindeki tüm problemleri çözebilir.