Hi, How Can We Help You?

Ergen Psikoterapi

Turgutlu Çocuk ve Ergen Psikoterapi

Çocuk ve ergenler gelişimleri tamamlanana kadar pek çok psikolojik zorluktan geçerler. Genelde ailelerinin kendilerini anlamadığını düşünen çocuklar ergenlikte arkadaşlarıyla daha yakın olurlar. Ailelerinin kendileri için verdiği nasihatleri dinlemez kendi bildiğini yaparlar. Bu durum o yaşlar için son derece normaldir tabii ki. Böyle durumların sürekli tekrarlanmaması için çocuğun psikolojik destek alması gelişimi açısından çok olumlu olacaktır. Bilindiği gibi Turgutlu Çocuk ve Ergen Psikoterapi alanında son derece gelişmiş bir kenttir. Çocuk ve ergenlik çağındaki gençlerin ruh hallerini, psikolojilerini en iyi terapistler anlamaktadır. O yaştaki çocuklar sert kurallara ve sıkılmaya gelemezler çoğunlukla bu tarz durumlarda ailelerine karşı isyankar tavırlar sergilerler.

Bu durumun önüne en iyi şekilde psikoterapi geçebilir. Bazı çocuk ve ergenlik yaşındaki gençlerde bu tarz hareketler görülmese de genelde çok yaygındır. Bu tarz durumların görülmediği çocuklarda da yine psikoterapi görmeleri için farklı belirtiler olabilir. Eğer çocuk çok içine kapanık ve depresif tavırlar sergiliyorsa bu da psikoterapinin ilgi alanıdır. Bu tarz durumlarda olayı ebeveynlerin çözmeye çalışması ya da çocukları kendi haline bırakması hiç doğru değildir. Bu durumlar sanıldığı gibi büyüyünce geçecek durumlar değildir. En iyi şekilde psikolojik desteğin alınması, çocuğun psikoterapiye yönlendirilmesi gelişimi açısından çok daha sağlıklı ve doğru bir karardır.

Turgutlu Çocuk ve Ergen Psikoterapi Hizmeti

Çocuklarının ruh sağlığı açısından bu hizmeti almak için ailelerin pek çok seçeneği vardır. Bilindiği gibi Turgutlu çocuk ve ergen psikoterapi hizmeti çok yaygındır. Geçmiş dönemde halk tarafından bu tarz durumlar pek hoş karşılanmasa da artık insanlar çocuklarının gelişimlerini, ileride daha mutlu olmalarını düşündüğü için böyle düşünceler ortadan kalkmıştır. Çocuk terapisi eğer çocuğunuz çok küçük yaşlardaysa oyun terapisi şeklinde yapılabilir ve çocuk hem eğlenir hem de mevcut sorunlarından kurtulmaya başlar. Çocuk terapisi, araştırmalara göre terapinin yapıldığı çocukların %85’inde başarılı olmaktadır. Bu son derece büyük ve denenmesi gereken bir oran.

Ergenlik yaşına geldiğinde çocuklar genelde karşı cinsi tanımaya başlar. Bu durum da erkekler ve kızlar arasında bazı rekabetlerin oluşmasına yol açar. Genellikle ilk olarak kendi sınıfından karşı cinsteki öğrencilerle konuşmaya başlarlar. Okulda olan bu tarz konuşmalar her zaman güzel şekilde sonlanmayabilir. Olası bir tartışma, kavga durumunda çocuk iyice içine kapanabilir ya da tam tersi olarak etrafa zarar verecek hareketler yapmaya, sözler söylemeye başlar. Bu durumda da çocuğun ve ailelerin yardımına psikoterapi yetişmektedir. Psikoterapi seansları ile bu tarz durumlar çok kolay ve hızlı bir şekilde yönetilebilir. Bu yaşlarda oluşabilecek herhangi bir travma çocuğun geleceğini oldukça kötü etkileyecektir bu yüzden ters giden bir şeyler varsa terapi hizmeti almaktan çekinilmemeli.

Turgutlu Çocuk ve Ergen Psikoterapi Hizmeti Veren Yerler

Ergenlik çağındaki çocuklar yalnızca karşı cinsi tanımakla kalmazlar ailelerine karşı da biraz agresif tavırlar sergilemeye başlarlar genellikle. Bu durumlarda ailelerin yapması gereken çocuğa kızmak, bağırmak değildir anlayış göstermektir. Öyle durumlarda çocuklar sağlıklı düşünemezler ve söyledikleri sözlerin, yaptıkları hareketlerin bilincinde değillerdir. İşler iyice sarpa sarmaya başlayacak gibiyse de Turgutlu çocuk ve ergen psikoterapi hizmeti veren yerler arasında bulunan Anka Psikoloji Merkezi şehrin en çok tercih edilen çocuk ve ergen psikoterapi merkezlerinden birisidir. Eğer çocuğunuzda böyle belirtiler varsa ve bu durum okulunu ve hayatını etkileyecek düzeye geldiyse Anka Psikoloji Merkezine başvurarak psikoterapi hizmeti alabilir, her şeyin daha güzel ve eskisi gibi olması için ilk adımı atabilirsiniz.