Hi, How Can We Help You?

Aile ve Çift Terapisi

Turgutu Aile ve Çift Terapisi

İkili ilişkilerde hayat her zaman çok güzel gitmeyebilir. Bazen tartışmalar, fikir ayrılıkları ve bunların sonucunda küçük ya da büyük çatışmalar çıkabilir. Bu çatışmalar bazen çok büyümeden tatlıya bağlanır ve eski mutlu günlere geri dönülür. Bazen de içinden çıkılamayacak bir hal alabilir. Bu tarz içinden çıkılamayacak kadar büyüyen, çözemediğiniz çatışmalarda mutlaka bir destek alınmalıdır. Destek alarak sizin içinden çıkamayacağınız durumların ne kadar basit şeyler olduğunu görebilirsiniz. Destek almadan kendiniz çözmeye çalışırsanız işler iyice sarpa sardığında yolun sonu ayrılığa kadar gidebilir ve bu da iki tarafın da istemeyeceği bir şey olacaktır. Bu sebeple Turgutu aile ve çift terapisi uygulayan psikologlar sayesinde ilişkinizi kurtarabilir, eski güzel günlere geri dönebilirsiniz.

Pek çok çift genellikle terapiye gitmeyi tercih etmez. Bunun altında yatan en başlıca sebep özel hayatında yaşadığı şeyleri tamamen yabancı, dışarıdan birine anlatmak istememektir. Fakat bu durum aslında utanılacak, sıkılacak bir durum değildir. Aksine ilişkiyi kurtaracak ve iplerin kopmamasını sağlayacak bir girişimdir. Yapılan araştırmalara göre ilişkilerinde sorun yaşayan çiftlerden psikolog desteği alanların %90’a yakını destek sonrası problemlerinin çözüldüğü gözlemlemiştir. Bu sebepten dolayı psikolog her ne kadar istemeseniz de ya da partneriniz istemese de mutlaka denenmesi gereken önemli bir seçenektir. Sizin için çok büyük, çözülemeyecek kadar büyük bir çatışmanın %95 oranıyla çözülebileceği ihtimalini değerlendirmemek büyük bir hata olacaktır.

Turgutu Aile ve Çift Terapisi Hizmeti

Bu hizmet yalnızca çiftler için değil aileler için de verilmektedir. Bilindiği gibi Turgutu aile ve çift terapisi hizmeti sayesinde pek çok aile dağılma noktasındayken eskisinden de daha mutlu hale gelmeye başlamıştır. Bunun yegâne sebebi ise eğitimdir. Olayların sıfır noktasındayken sağlıklı düşünemez, doğru kararlar veremezsiniz. Fakat profesyonel bir şekilde destek alırsanız her şey daha kolay olur. Çünkü psikoloğunuz bu durumlar için eğitim almış ve uzmanlaşmıştır, profesyonel şekilde yaklaşarak çok büyük bir rahatlıkla sorunlarınızı çözebilir. Aile içinde yaşanan huzursuzluklar, güven problemleri belki çocuklardan kaynaklanan problemler sebebiyle ailede küçük ya da büyük çatışmalar meydana gelebilir. Bunun yalnızca sizin ailenize özgü olmadığının bilincine varmalısınız öncelikle.

Tüm dünyada pek çok aile içerisinde bazen fikir ayrılıkları, uyuşmazlıklar olabiliyor. Önemli olan bunların çözümlenmesidir. Aile terapisi sayesinde yaşadığınız olayları psikoloğunuza anlatarak hem içinizi rahatlatırsınız hem de psikoloğunuz bu edindiği bilgiler sayesinde bir terapi planı çıkartır. Bu terapi planına göre ilerleyerek zaman içerisinde tüm sorunlarınızı çözebilir eski mutlu günlerinize geri dönebilirsiniz. Böylesine bir çözüm yolu varken psikoloğa gitmeden işleri kendiniz çözmeye çalışırsanız yine işleri kendiniz bu hale getirdiğiniz gibi daha da kötü bir noktaya sürükleyebilirsiniz. Bu da ailenizin, ilişkinizin bitmesi gibi çok kötü bir sonuca sebep olabilir.

Turgutu Aile ve Çift Terapisi Hizmeti Veren Yerler

İlişkinizde ya da aile arasında bir çatışma çıktı ve artık dönüşü olmayan bir yola girildiğini açıkça görüyorsunuz. Bu durumda bir psikoloğa başvurmalısınız fakat öncelikle size uygun, sorunlarınızı çözebilecek bir psikolog bulmanız gerekiyor. Bunu da en güvenli şekliyle yani yakın çevrenizden daha önce gittikleri psikolog tavsiyelerini isteyerek halledebilirsiniz. Sizin için en uygun psikoloğu ve kliniği bulmak için bir diğer seçenek olarak da Turgutu aile ve çift terapisi hizmeti veren yerler hakkında internet yorumlarını okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Her iki referanstan da duyacağınız Anka Psikoloji Merkezi sayesinde de her şeyi nasıl yaşandıysa o şeffaflıkla psikoloğunuza aktarabilir ve terapinin sizi iyileştirmesini deneyimleyebilirsiniz.