Hi, How Can We Help You?

Aile Danışmanlığı

Turgutlu Aile Danışmanlığı

Gerek yoğun iş temposu ve bu temponun getirdiği stres gerekse başka aile içi olaylar sebebiyle günümüzde yalnızca Türkiye’ye özel olmayan dünyanın da pek çok yerinde görülen aile içi tartışmalar, küslükler meydana gelebiliyor. Bunları çözmenin en iyi yolu aile terapisi alarak psikolog desteğiyle bu sorunlarla yüzleşmektir.

Bir aile kolay kurulmadığı gibi çok kolay dağılabilir bu yüzden böylesine büyük bir riski almak çok da mantıklı değildir. Bilindiği gibi psikologlar aileler arasında yaşanan çatışmalarda da terapi desteği sunuyor ve Turgutlu aile danışmanlığı açısından çok gelişmiş bir kent. Aile arasında yaşanan tartışmalar, kavgalar çözülemeyecek boyutlara geldiğinde bir terapi hizmeti alarak bunu psikolog eşliğinde çözmek mümkün.

Aksi takdirde sorun giderek daha da büyüyebilir ve hiç istenmeyen şeylerin yaşanmasına sebep olabilir. Bu durumu aile içerisindeki kimse istemeyecektir fakat hal böyleyken insanlar söyleyeceği ya da yapacağı şeyleri düşünmeden yapabiliyorlar. Her ilişkide olabileceği gibi her evlilikte de bazen çatışmalar olabilir. Bunlar çözülemeyecek, üzerinden gelinemeyecek konular değildir. İnsanlar terapi almaya sıcak bakmadığı için ve sorunu çözemedikleri için çözümün imkansız olduğunu düşünmektedir. Fakat bu konuda eğitim almış, uzmanlık yapmış aile danışmanları birkaç seansta tüm problemleri ortadan kaldırabilecek bilgi birikime sahiptir.

Turgutlu Aile Danışmanlığı Hizmeti

Evlilikte yaşanan güven sorunu, geçmişten günümüze gelen kötü deneyimler, aile kaynaklı sorunlar gibi pek çok sorun psikologların uzmanlık alanları dahilinde olabilir. Bu sebeple çift terapisine katılarak tüm bunların üzerinden gelmek mümkündür. Psikologların aile danışmanlığı için verdiği tavsiye ise eğer aile içinde bir çatışma yaşanıyorsa terapiye başvurmak için zaman kaybetmek çok yanlış olacaktır. Çünkü kaybedilen her zamanda problemlerin üstesinden gelecek çözümleri üretmek için gecikilmektedir. En doğru olanı ise bu tarz sıkıntılar tamamen başlamadan bir destek almaktır. Türkiye’de ve dünyada çoğu insan özel hayatını bir yabancı ile paylaşmak istemez bu yüzden de aile danışmanlığı insanların gözünü korkutabilir. Günümüz şartlarında Turgutlu aile danışmanlığı hizmetine başlamak kolay olmasa da ilk adımı atmak çok önemlidir.

İlk adımı attıktan sonra gerisinin geldiğini görür ve psikoloğa gitme motivasyonunuz her seferinde daha fazla artar. Burada insanların çekinmesi aslında çok da mantıklı değildir. Kendi kendilerine sorunu çözemedikleri, süreç uzadıkça iplerin daha da kopmaya başlamasından dolayı sorunlarını bu konular için eğitim görmüş kişilere danışarak çözmeye çalışacaklarını düşünmeliler. Bu şekilde düşünülürse eğer ilk başta olan aile içindeki her şeyi yabancı birine anlatmanın vereceği çekingenlik, utanç duygusu ortadan kalkacaktır. Belki de büyük bir aşk ile kurulan evliliğin psikoloğun 2-3 seansta çözebileceği bir sorunla karşılaşması günümüzde gayet normaldir. Fakat mahalle baskısı yüzünden, utangaçlıktan psikoloğa gidilmezse muhtemelen tartışmaların ve çatışmaların sonucu boşanma ile bitecektir.

Turgutlu Aile Danışmanlığı Hizmeti Veren Yerler

Şehirde yer alan pek çok klinikte aile danışmanlığı hizmeti de verilmektedir. Yoğun bir iş hayatına ve tempoya sahipseniz eğer bu danışmanlığı Anka Psikoloji Merkezinde online olarak da alabilmek mümkündür. Yaşanan sorun ve çatışmaların büyüklüğüne göre online terapi isteğinizin psikolog tarafından reddedilme ihtimalinin olduğunu da unutmamalısınız. Fakat Turgutlu aile danışmanlığı hizmeti veren yerlerin birçoğu bu gibi önemli terapileri yüz yüze yapmanın daha etkili olacağı kanaatindedir. Eğer siz de aile içinde yaşanılan bazı problemlerin çözülemeyecek boyutlara ulaştığını düşünüyorsanız yapmanız gereken bu kliniğe başvurarak aile danışmanlığı almaktır. Bu danışmanlık ile birlikte tüm sorunlarınızın çözüleceğini, eski güzel günlere geri döneceğinizi görecek ve hayatınıza yepyeni bir sayfa açabileceksiniz.